“Elektroseverit” i jepet licenca për furnizim të komunave në veri me energji elektrike

Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji me pesë vota pro dhe asnjë kundër, ka aprovuar të premten licencën 5-vjeçare…

Bëhet pranim-dorëzimi i 37 kamionëve për komunat e Kosovës

Sot u organizua ceremonia e pranim-dorëzimit të 37 kamionëve për grumbullim të mbeturinave, bashkëfinancuar nga Qeveria e Kosovës, Bashkimi Evropian…

20 komuna përfitojnë rreth 1 milion euro për projekte infrastrukturore për komunitete

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal Elbert Krasniqi ka nënshkruar marrëveshjet e mirëkuptimit me 20 komuna përfituese në kuadër të…

Osmani vazhdon nesër ciklin e vizitave në komunat e Kosovës

Presidentja Vjosa Osmani do të vazhdojë të hënën ciklin e vizitave nëpër komunat e Kosovës. Pas vizitës në Gjilan në…

Nënshkruhet marrëveshja për themelimin e Qendrave të Karrierës në 8 komuna

Ministria e Arsimit dhe projekti Rritja e Punësimit për të Rinj nënshkruan sot marrëveshje mirëkuptimi me tetë komuna të Kosovës…

Ministri Krasniqi prezanton Raportin e Performances Komunale

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi mban konferencë për media lidhur me prezantimin e Raportit të Performancës Komunale.

Komisioni parlamentar miratoi buxhetin e shtatë komunave për vitin 2022

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere miratoi sot unanimisht vendimin e Qeverisë për aprovimin e kërkesës për miratimin e Buxhetit…

Komuna e Fushë Kosovës i kthehet sot shërbimeve të rregullta komunale

Nga sot Komuna e Fushë Kosovës do të ofrojë shërbime të rregullta komunale për qytetarët e saj. Kështu ka njoftuar…

​Rama: Javën tjetër bëhet i ditur kabineti i komunës, oferta ndaj Vitisë ishte e sinqertë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka thënë se është mirë me gjendje shëndetësore, pasi është prekur me COVID-19,…

“Petrol Company” dorëzon çelësat e shtëpisë për familjen Hajzeraj nga Mitrovica

Vetëm pak muaj më parë, familja 11-anëtarëshe e Avdyl Hajzerajt nga Mitrovica jetonte në kushte të vështira. Pa kulm mbi…