Vushtrria ka vendosur se kë ta votojë në këto zgjedhje

Vushtrria ka vendosur se kë ta votoj në këto zgjedhje, e zbulojnë të dhënat e sondazhit të Alternativës Qendra për…

Vushtrria afër finalizimit të shtrirjes së rrjetit të ujësjellësit në të gjitha fshatrat e saj

Kroi i ujit në qendër të qytetit të Vushtrrisë ka shërbyer si i vetmi burim i ujit të pijshëm nga i…

Administrata e Vushtrrisë, për gjashtë muaj ofrohen mbi 30 mijë shërbime për qytetarët

Komuna e Vushtrrisë, përmes Drejtorisë së Administratës, ka ofruar mbi 30 mijë shërbime për qytetarët e saj, e këtë vetëm…

Tahiri: Komuna po mbështet 200 të rinj të kryejnë trajnimet e nevojshme për punësim

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar komune në zgjedhjet e 17 tetorit, Xhafer…

Vushtrria investon 356 mijë euro në ndërtimin e QKMF-së, rinovohen ato nëpër fshatra

Komuna e Vushtrrisë ka investuar mbi 356 mijë euro në ndërtimin e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare, e cila pritet…

Komuna e Vushtrrisë vazhdon investimet në fushën e kulturës

Ndërtimi i Qendrës së Kulturës dhe funksionalizimi i Muzeut të Qytetit, janë ndër investimet e fundit në fushën e kulturës…

Fshatrat Galicë dhe Dubovc të Vushtrrisë bëhen me ujë të pijes

Për herë të parë, banorët e fshatit Galicë dhe Dubovc në Vushtrri kanë arritur të kyçen në ujësjellës. Të njëjtit…

​Vushtrria shpall “Qytetar nderi” veprimtarin Ramiz Tafilaj

Komuna e Vushtrrisë i ka ndarë mirënjohjen “Qytetar nderi” veprimtarit të shquar shqiptaro-amerikan Ramiz Tafilaj, me motivacionin për kontributin e…

Tahiri siguron donacion për ndërtimin e tregut modern në vlerë prej 400 mijë eurove

Qyteti i Vushtrrisë shumë shpejt pritet të bëhet me treg të ri modern. Kjo pasi të dielën kryetari Xhafer Tahiri…