Tri shkolla fillore në Viti nga e nesër në mësim online

Komuna e Vitisë ka njoftuar se pas rritjes së numrit të nxënësve të infektuar me COVID-19, si dhe personelit arsimor,…

Aktakuzë kundër 5 zyrtarëve të Komunës së Vitisë

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzën kundër të pandehurve F.A., F.R., R.Sh., Sh.K. dhe…

​Paraburgim një muaj dy zyrtarëve të Komunës së Vitisë

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30…

Vrasja e katërfishtë në Pozhoran, Vitia të premten në ditë zie

Komuna e Vitisë ka shpallur ditë zie të premten kjo përshkak vrasjes së katërfishtë të familjes Zuka që ndodhi të…

Institucionet komunale të prekura thellë me ngjarjen tragjike në Pozheran

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka reaguar pas rastit tragjik në Pozheran ku humbën jetën 4 anëtarë të…

Hoti e Abrashi sot vizitojnë Vitinë

I pari i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti i shoqëruar nga ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi do ta vizitojnë sot…

Problemi i ujit të pijshëm, ministri Kuçi premton përkrahje për Komunën e Vitisë

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, sot gjatë një vizite në Viti, është takuar me kryetarin Sokol Haliti, me…

Haliti: Qeveria nuk më konsultoi për vazhdimin e karantinimit

Kryetari i Vitisë, Sokol Haliti, deklaroi se nuk është konsultuar nga Qeveria e Kosovës për vazhdim të karantimit të kësaj…