Komuna e Skenderajt nis shënimin e festës së 28 Nëntorit me nderime te shtatorja e Adem Jashari

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka thënë se shënimin e festës së madhe të 28 Nëntorit, bashkë me…

Numërohen mbi 24 për qind e votave: PDK e fiton Skenderajn

Skenderaj si duket në mandati ne ardhshëm do të qeverisët nga PDK.  Kur janë numëruar mbi 24 për qind e…

Në Skenderaj të gjitha vendvotimet janë hapur në ora 7, qytetarët optimistë

Në Komunën e Skenderajt të gjitha qendrat e votimit janë hapur me kohë dhe deri më tash nuk është shënuar…

Sondazhi i Alternativës: PDK do të dalë fituese në Skenderaj

Sondazhi i radhës i realizuar në Skenderaj, nga Qendra për Hulumtime Sociale, Ekonomike dhe Politike “Alternativa”, për zgjedhjet lokale 2021,…

Jashari shpalos programin për bujqësi: Do të përkrahim rreth 6 mijë fermerë

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka prezantuar të arriturat në bujqësi gjatë mandatit që po lënë pas, si…

Bekim Jashari: 8 milionë euro investime në rrjetin elektrik brenda komunës së Skenderajt

I pari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, së bashku me nënkryetarin e komunës, Nuredin Lushtaku, përfaqësues të KEDS-it, ka…

Bekim Jashari kryetari që më së shumti përkrahi fermerët në Kosovë

Kryetari i komunës së Skenderajt, njëherit kandidat për kryetar edhe për një mandat, ka publikuar videon që përmbledhë angazhimin e…

Me ceremoni ushtarake rivarroset dëshmori Muhamet Musliu, nga Ozdrimi i Skenderajt

Në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Marinë, me ceremoni ushtarake, në prani të qindra qytetarëve, sot u bë rivarrimi i…

Komuna e Skenderajt ndan 164 bursa për studentë

164 studentë të Komunës së Skenderajt, sot kanë nënshkruar kontratat e bursës komunale në vlerë 300 euro, kurse ditët në…

Bekim Jashari zyrtarizon kandidaturën për kryetar të Skenderajt

Kryetari aktual i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka zyrtarizuar kandidaturën e tij edhe për një mandat në krye të…
error: