Komuna e Shtimes ia jep nga 100 euro 148 nënave lehona

Për 148 nëna lehona që kanë aplikuar deri tani, janë ekzekutuar pagesat me shtesën prej 100 eurosh për fëmijët e…

90 pako për familjet në gjendje të rënduar ekonomike në Shtime

Kryetari i komunës së Shtimes, Qemajl Aliu ka takuar përfaqësuesin e Fondacionit Humanitar “Amaneti”, Blerim Arifi, për të cilët ka…

​Aliu për Masakrën e Reçakut: Më barbarja e kryer nga Serbia

Me dhjetëra qytetarë po bëjnë homazhe në Kompleksin Memorial në Reçak ku pushojnë trupat e 45 të vrarëve. Në përvjetorin…

Ndizen dritat e bredhit në Shtime

Kryetari i komunës së Shtimes, Qemajl Aliu ka ndezur dritat e Pemës së Vitit të Ri. Bredhi i stolisur i…

Ndahen bursa për 24 studentë shtimjanë

Drejtoria për Arsim në Komunën e Shtimes ka shpallur sot vendimin e komisionit komunal për ndarjen e bursave për studentë,…

​Bëhet pranim-dorëzimi i detyrës së kryetarit të Komunës së Shtimes

Sot, zyrtarisht është bërë pranim-dorëzimi i detyrës së Kryetarit të Komunës së Shtimes, nga kryetari Naim Ismajli te kryetari Qemajl…

Mbi 16 mijë qytetarë të Shtimes të vaksinuar kundër COVID-19

Rreth 40 përqind e qytetarëve të komunës së Shtimes kanë marrë dozën e parë të vaksinës antiCOVID, ndërsa një pjesë…

Shuhet zjarri në pyjet e fshatit Topillë

Mbrëmë pjesëtarët e Njësisë Profesionale për Zjarrfikje dhe Shpëtim nga Shtimja patën një luftë të vërtetë për shuarjen e zjarrit…

Shënohet 23 vjetori i rënies së familjes Asllani

Kryetari i Komunës së Shtimes, Naim Ismajli i shoqëruar me strukturat udhëheqëse të komunës dhe kryetarin e Komunës së Therandës,…