Sekretari i PDK-së akuzon Haskukën: Për shkak të paaftësisë për të qeverisur, Prizreni humbi 5 milionë euro

Sekretari i përgjithshëm i degës së PDK-së në Prizren, Visar Islamaj, ka akuzuar kryetarin e Komunës, Mytaher Haskuka, duke thënë…

​Haskuka thotë se qeveria Hoti nuk do t’i sjell asnjë të mirë Kosovës, paralajmëron protesta

Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskuka, ka thënë se qeveri Hoti nuk do të mund të sjell dobi…

54 raste aktive me Covid-19 në Prizren, 32 persona presin rezultatet gjatë ditës

Në komunën e Prizrenit deri më tani janë identifikuar 134 raste me Covid-19, ku 54 prej tyre janë raste aktive,…

AAK kërkon hetime për tenderin e ulëseve dhe shtyllave të parkut në Prizren

Grupi Parlamentar i AAK-së ka reaguar lidhur me menaxhimi ë Komunës e Prizrenit, duke pretenduar se gjatë periudhës së epidemisë…

AAK: Tenderomania në Komunën e Prizrenit është një tjetër terren ku Prokuroria duhet të nis hetimet

Grupi Parlamentar i AAK-së, konsideron se keqpërdorimet në institucionet ku udhëheq Vetëvendosje, janë intensifikuar gjatë periudhës së kaosit të pandemisë. Sipas…

Edhe Suhareka e Prizreni nga nesër nuk do të jenë në karantinë

Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendim që t’i heq nga karantina katër komuna. Prishtina, Prizreni, Suhareka dhe Ferizaj nga nesër…

Ndihmohen me pako ushqimore familjet në nevojë në Korishë

Komuna e Prizrenit sot ka filluar me shpërndarjen e pakove ushqimore për familjet në nevojë nga Korisha, fshat ky i…

Kurti bën thirrje për respektim të masave: Me disiplinë dalim më shpejtë nga kjo situatë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga ministrja e Pushtetit Loka, Emilia Rexhepi, kanë qëndruar në Prizren…

Komuna e Prizrenit lut qytetarët mos të dalin në pyje, paralajmëron ndëshkime

Komuna e Prizrenit u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që mos të dalin në pyjet e Prizrenit siç janë…

Haskuka: Vetëm një i infektuar me virus në Prizren, ende nuk dihet burimi i infeksionit të 70 vjeçares nga Korisha

Dje në mëngjes një 70 vjeçare nga Korisha e Prizrenit ka ndërruar jetë në Klinikën Infektive derisa po trajtohej për…
error: