Komuna e Prizrenit nuk përfill vendimin e OShP-së, shpall fituese të tenderit kompaninë e njëjtë

Edhe pas vendimit të Organit Shqyrtues të Prokurimit për anulimin dhe kthimin e kontratës në rivlerësim, Komuna e Prizrenit e…

Dy ish-drejtorët e komunës së Prizrenit dënohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Gjykata Themelore në Prizren, ka shpallur aktgjykim dënues, ndaj të akuzuarve Z.A., ushtrues detyre për Ekonomi dhe Financa në Komunën…

Haskuka vajton për turizmin: Jemi komuna më e prekur nga pandemia

Kryeqyteti historik i Kosovës dhe njëri ndër qytetet më numrin më të lartë të turistëve në vend, këtë vit ishte…

PDK: Komuna e Prizrenit përdhosi figurën e Skënderbeut

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, njëkohësisht, kryetari i Degës së PDK-së në Prizren, Shaqir Totaj, i shoqëruar nga deputetja…

Prokuroria nis hetimet për tre drejtorë të Komunës së Prizrenit

Kanë nisur hetimet penale ndaj tre drejtorëve të Komunës së Prizrenit, për veprën penale për mosrespektim të vendimeve të gjykatës.…

Nisin punimet për ndërtimin e parkut “Lakuriq” në Prizren

Në lagjen “Lakuriq” në Prizren kanë nisur sot punimet për ndërtimin e parkut të ri. Në nismën e punimeve mori…

Komuna e Prizrenit reagon pas akuzave të PDK-së për emërimin e drejtorëve të shkollave

Një ditë më parë, dega e PDK-së në Prizren, akuzoi kryetarin Mytaher Haskuka për shkarkimin e drejtorëve dhe zëvendësdrejtorëve të…

Policia në Prizren inicion raste ndaj 30 personave për mosrespektim të masave kundër Covid-19

Nga 6 korriku kur qeveria e Kosovës mori vendimin në kufizimin e lëvizjes së qytetarëve në katër komunat më të…

PDK akuzon LVV për shpenzime enorme në dreka zyrtare

Kryetari i degës së PDK-së në Prizren, Shaqir Totaj ka akuzuar qeverisjen aktuale të Komunës së Prizrenit të Lëvizjes Vetëvendosje…
error: