Prizrenasit presin ndryshime nga zgjedhjet e sotme

Procesi zgjedhor nëpër qendra të votimeve në komunën e Prizrenit po vazhdon normalisht. E në ndërkohë qytetarët janë ata që…

Prizreni ka vendosur për kë të votojë – publikohet sondazhi i radhës nga Alternativa Qendra për Hulumtime Sociale, Ekonomike dhe Politike

“Alternativa”, ka publikuar sondazhin për Prizrenin. Mostra është bazuar në përgjigjet e 1052 respondentëve, ndërsa është stratifikuar dy herë, për…

Totaj: Do t’i kthejmë investimet në fshatrat e Prizrenit

Kandidati për kryetar të Prizrenit nga radhët e PDK-së, Shaqir Totaj, takoi banorët e Velezhës ku këta të fundit shfaqën…

Haskuka: Më 17 tetor thoni jo atyre që ndaluan zhvillimin ekonomik të komunës sonë

Më 17 tetor, do t’u thoni “Jo” atyre që e ndaluan zhvillimin ekonomik të komunës sonë dhe do ta votoni…

Haskuka shpalos zotimet për komunën

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka shpalosur programin qeverisës për katër vitet e ardhshme. “Në mandatin e parë,…

​Haskuka në hapje të fushatës: Do të fitojmë Prizrenin pa balotazh

Në oborrin e shtëpisë së Lidhjes së Prizrenit, Lëvizja Vetëvendosje ka bërë hapjen e fushatës për zgjedhjet lokale te 17…

Inspektori i ndërtimit në Prizren shpallet fajtor, dënohet me burgim dhe me mbi 21 mijë euro

Inspektori i ndërtimit N.M në Komunën e Prizrenit është shpallur fajtor për keqpërdorim të detyrës zyrtare. Kështu ka njoftuar Gjykata…

Komuna e Prizrenit i njofton bizneset se do t’i inspektojë kundër duhanit

Drejtoria e Inspektorateve në Komunën e Prizrenit, ka njoftuar se nesër me rastin e Ditës Botërore Kundër Duhanit, do të…

Komuna e Prizrenit i jep një kompanie kontratë me mbi 100 mijë euro me dokumente fiktive

Rrjeti i OJQ-ve AVONET konsideron se operatori ekonomik NABS shpk, ka vënë në lajthitje, mashtruar ose falsifikuar dokumentet me të…

Komuna e Prizrenit nuk përfill vendimin e OShP-së, shpall fituese të tenderit kompaninë e njëjtë

Edhe pas vendimit të Organit Shqyrtues të Prokurimit për anulimin dhe kthimin e kontratës në rivlerësim, Komuna e Prizrenit e…