Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Në Prishtinë 19 mësimdhënës dhe 50 nxënës me COVID-19, vetëm dy shkolla në mësim online

Që nga fillimi i gjysmëvjetorit të dytë, në shkollat e Komunës së Prishtinës me COVID-19 janë infektuar 19 mësimdhënës, 50…

Ahmeti: Kemi vazhduar me pagesat siç jemi zotuar për të prekurit nga COVID dhe bizneset

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka informuar se është  po vazhdohet me pagesat për të prekurit me COVID-19,…

Komuna e Prishtinës zotohet të gjobisë partitë që shkelin masat anti-COVID

Komuna e Prishtinës është zotuar të respektojë ligjin dhe të gjobisë partitë që thyejnë masat anti-COVID me tubimet e tyre…

2021-ta do ta gjejë Prishtinën me lehtësi në qarkullim

Në një të ardhme të afërt pritet lehtësimi i qarkullimit të Prishtinë. Kjo pasi Ministria e Infrastrukturës dhe Komuna e…

Abrashi dhe Ahmeti nënshkruajnë marrëveshje për financimin e disa projekteve në Prishtinë

Ministria e Infrastrukturës dhe Komuna e Prishtinës kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi për lehtësimin e qarkullimit në Prishtinë. Ministri i Infrastrukturës,…

Ahmeti tregon se nga sot nis zbatimi i 5 milionë eurove për bizneset

Sot do të nis zbatimi i fondit 5 milionësh për bizneset. Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar…

​Vetëm brenda një dite në komunën e Prishtinës janë shënuar 349 raste të reja me COVID-19

807 raste të reja me COVID-19 janë shënuar 24 orët e fundit në Kosovë. E vetëm në komunën e Prishtinës…

Sot mbyllet për qarkullim kjo rrugë në Prishtinë

Sot duke filluara nga ora 09:00 rruga “Agim Ramadani”, segmenti prej udhëkryqit të rrugës “Qamil Hoxha” deri tek objekti i…

Gërmisë do t’i shtohet edhe Parku i Aventurave

Komuna e Prishtinës në bashkëpunim me Sport Marketing kanë arritur marrëveshje për Parkun e Aventurave i cili do të ndërtohet…

Mbyllet për qarkullim një rrugë në Prishtinë

Një pjesë e rrugës “Agim Ramadani” në Prishtinë do të jetë e mbyllur për qarkullim të veturave. Kjo për shkak…
error: