Aksidenti tragjik në Lupç, Bulliqi ndan nga 500 euro për familjet e viktimave

Kryetari i komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka njoftuar se familjeve të tri viktimave, që pësuan në aksidentin tragjik në…

LDK fiton më së shumti asamblistë në Podujevë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka arritur të dalë e para në Podujevë, sa i përket numrit të fituar të asamblistëve.…

32-vjet nga rënia e dëshmorëve Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu

Sot mbushen 32 vjet nga rënia e dëshmorëve të Kombit, Fahri Fazliu dhe Afrim Zhitia, nga Komuna e Podujevës. Fahriu…

Rezultatet e para të KQZ-së: Podujeva shkon në balotazh

Sipas rezultateve preliminare të KQZ-së Komuna e Podujevës do të shkojë në balotazh. Kjo pasi nga numërimi i mbi 32…

Shpronësohen 10 hektarë tokë në Obrançë, Bulliqi: 600 mijë euro për projektin e varrezave të qytetit

Kryetari aktual i Podujevës, njëherit kandidat për një tjetër mandat nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, tha se për…

Bulliqi: Podujeva po prin bindshëm me mbështetje të fuqishme për Lëvizjen

Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka vazhduar takimet me banorë të Podujevës, për të shpalosur programin edhe vizionin…

20 shkolla në Podujevë furnizohen me laboratorë

Në vazhdën e aktiviteteve në përmirësimin e cilësisë së arsimit nëpër shkolla, drejtoria e Arsimit ka furnizuar 20 shkolla me…

Bulliqi në mbështetje të tetraplegjikëve

Kryetari aktual i Komunës së Podujevës, njëherësh kandidat për të qeverisur këtë komunë edhe katër vjetët e ardhshme, Shpejtim Bulliqi…

LVV në Podujevë hap fushatën me aksion simbolik

Lëvizja Vetëvendosje në Podujevë ka hapur fushatën zgjedhore me një aksion simbolik për shkak pandemisë Covid-19. Disa simpatizantë të kësaj…

Në Ditën e Çlirimit të Podujevës nderohen heronjtë

Në nderim të 19 Qershorit, Ditës së Çlirimit të Podujevës, delegacioni i Komunës së Podujevës, i udhëhequr nga kryetari, Shpejtim…
error: