Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Fillon vaksinimi i personelit shëndetësor të Obiliqit

Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, ka vizituar Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Obiliq, ku sot ka filluar…

Nderohen 10 dëshmorët e familjet Rama nga Obiliqi, sakrifica e tyre udhërrëfyes për politikanët

Obiliqi sot ka përkujtuar 10 dëshmorët, anëtarë të familjes Rama në mesin e tyre edhe fëmijë, të vrarë para 22…

Obiliqi përkujton e nderon 10 anëtarët e familjes Rama

Obiliqi sot ka përkujtuar 10 anëtarët e familjes Rama në mesin e tyre edhe fëmijë, të vrarë para 22 viteve…

Obiliqi përkujton 10 anëtarët e familjes Rama

Obiliqi sot përkujton 10 anëtarët e familjes Rama në mesin e tyre edhe fëmijë, të vrarë para 22 viteve nga…

​Gashi: Prekazi i Adem Jasharit mbetet përgjithmonë rrënja ku buron e gjithë historia e Kosovës së lirë e të pavarur

Sot, shënohet 23 vjetori i Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (5-6 dhe 7 mars), me këtë rast, kryetari i…

Obiliqi së shpejti me Ndërmarrje Publike Lokale

Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, ishte sot pjesë e takimit të Komisionit të Ministrave për Ndërmarrje Publike, në…

Komuna e Obiliqit shënon 13-vjetorin e Pavarësisë

Nën përkujdesje të kryetarit Xhafer Gashi, komuna e Obiliqit ka shënuar sot 13- vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës.…

Kryetari Obiliqit njofton se një profil i rremë në emrin e tij po qarkullon në “Facebook”

Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, ka njoftuar se ditëve të fundit një profil i rremë po qarkullon në…

Disa rrugë në Obiliq të pakalueshme

Reshjet e vazhdueshme të shiut kanë bërë që disa rrugë në komunën e Obiliqit të jenë të pakalueshme. Vështirësitë janë…

KEK-u dhe Komuna e Obiliqit bashkëpunojnë për përmirësimin e ambientit

Korporata Energjetike e Kosovës dhe Komuna e Obiliqit nënshkruan memorandum bashkëpunimi, i cili parasheh ndërtimin e brezit të gjelbër përreth…
error: