Kërcënohet zyrtari komunal në Lipjan

Një i dyshuar ka kanosur dje një zyrtar komunal në Lipjan. Motivi i incidentit lidhet me ndërprerje të punimeve nga…

​BE premton ndihmë për Lipjanin për trashëgiminë kulturore dhe mjedis të gjelbër

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, ka pritur sot në takim shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas…

​Pezullohet mjeku në Lipjan, deklaroi rrejshëm se nuk punonin aparaturat

Mjeku i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare të Lipjanit, Faruk Gashi, është pezulluar nga puna me vendim të autoriteteve lokale…

Krasniqi dhe Ahmeti diskutojnë për mbështetjen e Qeverisë për komunat

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka pritur në takim koordinues kryetarin e Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti,…

Komuna e Lipjanit fiton grant prej rreth 152 mijë e euro

Pas përfundimit të procesit të vlerësimit të komunave në Republikën e Kosovës për Grantin e Përformancës “Mjedisi i Pastër”, Komuna…

Në Lipjan deri tani kanë votuar 35.5 për qind, qytetarët presim një qeverisje të mirë

Deri në orën 15:00 në komunën e Lipjanit kanë votuar 21 mijë e 669 ose qytetarë ose 35.5 përqind. Kryesuesi…

Lipjani konfirmohet edhe një herë si top komuna më transparente në Kosovë

Sipas Transparometrit Komunal, për nivelin e transparencës së 38 komunave të Kosovës për periudhën janar – qershor 2021, të publikuar…

Lipjanit i konfirmohet edhe një herë si top komuna më transparente në Kosovë

Sipas Transparometrit Komunal, për nivelin e transparencës së 38 komunave të Kosovës për periudhën janar – qershor 2021, të publikuar…

Shkollat e Komunës së Lipjanit gati për fillimin e procesit mësimor

Shkollat në Komunën e Lipjanit janë gati për të filluar procesin mësimor.  Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Lipjanit, Elmaze…