​Kryetari i Gjilanit merr dozën e tretë të vaksinës

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni ka marrë sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID-19, me ç`rast u…

​Nesër në Gjilan hapet manifestimi kulturor kombëtar “Flaka e Janarit 2022”

Nesër në Gjilan hapet manifestimi kulturor “Flaka e Janarit 2022”, që organizohet prej 31 vitesh, në nderim të heronjve dhe…

Deri në ora 11 në Gjilan votojnë mbi 7 për qind e qytetarëve

Deri në orën 11:00 në komunën e Gjilanit kanë votuar mbi 7 mijë qytetarë. Gjatë katër orëve, prej kur janë…

Haziri falënderon zjarrfikësit për punën e jashtëzakonshme

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka vizituar sot Njësinë e Zjarrfikjes dhe Shpëtimit, ku është pritur nga komandanti, Rabit Murseli.…

Haziri: Shtëpia e modës Menakon është brendi i Gjilanit me të cilin krenohemi

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri bashkë me bartësin e listës zgjedhore të LDK-së, Avdyl Aliu dhe kandidaten për Asamble Komunale,…

Punëtorët komunal në Gjilan nga nesër s’mund të hyjnë në vendet e punës pa vaksinim apo test

Komiteti i Gjilanit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, nën udhëheqjen e kryetarit, Lutfi Haziri, ka mbajtur takimin…

​Haziri: Qeveria të merret më seriozisht me pandeminë

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë se 936 raste aktive në Gjilan, janë gjendje alarmi për të…

Të enjten në Gjilan nis faza e dytë e dezinsektimit hapësinor

Komuna e Gjilanit në bazë të planifikimit njofton se nesër më 22 korrik 2021 nis faza e dytë të dezinsektimit…

​Gjilani miraton vendimin për rrënimin e objekteve të institucioneve publike, ruhet një pjesë e burgut

Kuvendi Komunal i Gjilanit, nën drejtimin e Shpresa Kurteshit-Eminit, në vazhdim të seancës së djeshme, ka miratuar sot vendimin për…
error: