KEDS po ndërton rrjet të ri elektrik në disa fshatra të Deçanit

Afër pesë kilometra rrjet të ri elektrik është duke ndërtuar Kompania Kosovare për Distribuim të Energjisë Elektrike (KEDS) në Komunën…

Deçani përmes panairit veror promovon produktet tradicionale

Në qendër të qytetit, në kuadër të “Ditëve të Kulturës dhe Turizmit në Deçan” të shtunën është hap panairi tradicional…

“Hidrodrini” nuk ka laborator të akredituar për analiza të cilësisë së ujit

Kompania rajonale e ujësjellësit “Hidrodrini” nuk posedon laborator të akredituar për të kontrolluar cilësinë e ujit të pijes, ndërsa trajtimi…

Ndërpritet gjendja emergjente në Deçan

Shtabi për Menaxhimin e Emergjencave ka marr vendim që të ndërpritet gjendja emergjente në Komunën e Deçanit. ​Deçani shpall gjendjen…

​Rizvanolli për situatën në Deçan: Nëse ka pasur lëshime do të ketë masa meritore

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli deklaroi se nëse vërtetohen dyshimet për ndonjë lëshim në hallkat e zinxhirit institucionalë në lidhje…

Pusetat e pasiguruara, “dy serbët e dyshimtë” vizituan Deçanin para helmimit

Pushimore të ujit në komunën e Deçanit, kompania e ujësjellësit “Hidrodrini” i ka 18. Njëra nga to të martën paradite,…

184 qytetarë kërkuan ndihmë mjekësore sot, Ramosaj thotë se gjendja mbetet e rënduar

Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, ka bërë të ditur se gjendja e krijuar pas helmimit të mbi 1 mijë qytetarëve…

Ramosaj: Jemi të përkushtuar që të sqarohet çështja e helmimit të qytetarëve

Vetëm në orën 15:00 të ditës së mërkurë në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Deçan janë trajtuar 120 persona…

​Disa mostra të të helmuarve në Deçan do të dërgohen jashtë vendit

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka diskutuar për situatën e krijuar në Komunën e Deçanit, ku dyshohet se…

Deçanasit insistojnë se janë helmuar nga uji

Banorë të shumtë të fshatrave të Deçanit po vazhdojnë të kërkojnë trajtim mjekësor pranë Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në…
error: