Krasniqi shpreson në një tjetër medalje: Egzoni një mundës i shkëlqyer

Komiteti Olimpik i Kosovës po shpreson edhe në një tjetër medalje në Tokio. Pas dy të artave në xhudo, shpresat…

KOK-u njofton vogëlushët me sukseset e xhudisteve në Tokio 2020

Festivali Olimpik që po mbahet në sheshin “Skënderbeu” të Prishtinës, vazhdoi sot me ditën e shtatë të aktiviteteve për nder…

Kreu i KOK-ut optimist: Sportistët tanë do të fitojnë disa medalje në Tokio 2020

Kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi ka deklaruar se nëse Ekipi Olimpik i Kosovës do të ketë vetëm…

Ekipi olimpik i xhudos arrinë në Tokio

Ekipit olimpik i xhudos ka arritur në aeroportin Heneda të Tokios, ku edhe do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike…

Prezantohet uniforma e ekipit olimpik të Kosovës

Komiteti Olimpik i Kosovës ka prezantuar sot uniformën e ekipit olimpik të Kosovës, të cilët do të marrin pjesë në…

Prezantohet ekipi olimpik i Kosovës për Lojërat Olimpike Tokio 2020

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka bërë publike sot listën e sportistëve që do ta përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Olimpike…

Dita Olimpike mbyllet me aktivitete të shumta sportive në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë

Është mbyllur me disa aktivitete sportive Dita Olimpike 2021 nën organizimin e Komitetit Olimpik të Kosovës. Ky ishte edicioni i…

Java Olimpike vijon me mbjelljen e drunjve në Prishtinë

Komiteti Olimpik i Kosovës në bashkëpunim me organizatën “Let’s Do It Kosova” dhe Ministrinë e Kulturës Rinisë dhe Sportit po…

KOK nënshkruan memorandum bashkëpunimi me MKRS-në

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka nënshkruar sot memorandum bashkëpunimi me Ministrinë për Kulturë, Rini e Sport (MKRS). Memorandumi i…

KOK përzgjedh kombëtaren e hendbollit për grantin ekipor në vlerë 60-80 mijë dollarë

Bordi ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosovës, në mbledhjen e mbajtur mbrëmë, ka përzgjedhur kombëtaren, e cila do të mbështetet…