Komisioni për Buxhet i dërgon 4 emra për guvernator për votim në Kuvend

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere, ka shqyrtuar listën e kandidatëve për pozitën e Guvernatorit të Bankës Qendrore të Kosovës…

Zemaj: 30 muaj dhe nuk e kemi së paku një ligj e të ulemi të punojmë

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj u shpreh se këto dy vite do të donin t’i harronin por është e pamundur…

Haxhiu: Shpejtë do ta shpallim konkursin për noterë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka njoftuar se brenda një kohe të shkurtër do të themelohet Komisioni përgjegjës dhe do…

Ademi: Licencimi do të ndodhë së shpejti, Komisioni e ka zvarritur së tepërmi këtë proces

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi ka një mesazh para nisjes së stinorit pranveror në Superligën…

Vërshime të mëdha në Drenicë, rrëfehen banorët

Përmbytje të mëdha nga reshjet e shiut pati edhe në Klinë të ulët. Vërshimet shkaktuan dëme të konsiderueshme në ekonomitë…

Ngjarjet e datës 17 janar

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrton rekomandimet e dala nga shqyrtimi i raporteve të auditimit për MAShTI. (Ndërtesa e…

Ngjarjet e datës 27 dhjetor

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, raporton në Komisionin Ad-hoc për Zhvillimin e Procesit të Vlerësimit Kalimtar. (Kuvendi i Kosovës, ora…

Komisioni voton strategjinë për energji, kundërshtohet nga PDK-ja

Komisioni parlamentar për Ekonomi me vota të pozitës ka miratuar të martën strategjinë për energji 2022-2031. Kundër kësaj strategjie ishte…