Mohoi masakrën e Reçakut, Todosijeviq humb mandatin në Zveçan

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për zëvendësimin e kandidatit të subjektit politik, Lista Serbe, Ivan Todosijeviq, i cili…

​Certifikohen rezultatet në 18 komuna, ankesat shtyjnë certifikimin në Prizren, Dragash e Kllokot

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar rezultatet përfundimtare të raundit të dytë të Zgjedhjeve për kryetarë të 18 komunave, nga…

Mbi 90 mijë fletëvotime të pavlefshme në zgjedhjet lokale

Komisioni Qendror i Zgjedhjes sot publikoi rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të 17 tetorit për Kuvende Komunale. E sipas KDI-së, ajo…

KQZ certifikon rezultatet e zgjedhjeve në Ferizaj, Shtime e Podujevë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar sot rezultatet e zgjedhjeve në Ferizaj, Shtime dhe Podujevë. Në Ferizaj ka fituar…

Elezi: Nga 43 vendvotime në rinumërim, tetë prej tyre janë për kryetar komunash

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka vendosur për rinumërimin e 43 vendvotimeve, ku tetë prej tyre u takojnë zgjedhjeve për…

Nis hapja e kutive, KQZ auditon komisionarët e partive, gabimet çojnë në burg

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nisi procesin e verifikimit të rezultatit të 25 prillit në Shqipëri, në 519 kutitë e votimit…

KQZ ka pranuar mbi 1900 pako me fletëvotime nga diaspora

Deri në fund të javës, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pranuar mbi 1900 pako me fletëvotime nga jashtë për zgjedhjet…

Shtypen fletëvotimet, rreth 10% më pak se sa votues

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se tashmë ka përfunduar shtypja e fletëvotimeve për zgjedhjet lokale të 17 tetorit. Për…

​Certifikohen 48 subjektet e para politike, KQZ kërkon alternativë për “1 Tetorin”

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve filloi procesin e certifikimit të subjekteve politike dhe kandidatëve të tyre për pjesëmarrje në zgjedhjet lokale…

​KQZ pret aplikimet e subjekteve edhe në fundjavë. Afati përfundon të hënën në orën 16:00

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të punojë edhe këtë të shtunë dhe të diele (14 dhe 15 gusht) nga ora…
error: