Mbi 60 mijë persona kanë hyrë në Kosovë në periudhën 18 mars – 1 qershor

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë së virusit Covid-19 nga ana e Qeverisë se Republikës se Kosovës…

Armend Zemaj raporton për menaxhimin e situatës me COVID-19

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale do të mblidhet sot. Mbledhja e sotme e këtij komisioni do të mbahet lidhur…

Komisioni për Shëndetësi jep dhe dëgjon propozimet në lidhje me projektligjin për pandeminë

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale ka mbajtur dëgjim publik për Projektligjin për parandalimin dhe luftimin e Pandemisë COVID-19. Përpos…

Krasniqi në dilemë rreth emrit për Ligjin anti COVID-19

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale është duke mbajtur dëgjim publik për Projektligjin për parandalimin dhe luftimin e Pandemisë̈ COVID-19.…

Komisioni për Shëndetësi miraton projektligjin për pandeminë

Anëtarët e të gjitha partive politike që janë pjesë e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në parim kanë votuar…

Opozita kërkon nga prokuroria të hetojë tenderët në MSh, VV-ja e akuzon për “spektakël medial”

Anëtarët e Komisionit për Shëndetësi nga radhët e opozitës kërkojnë që lënda e tenderëve të Ministrisë së Shëndetësisë në kohën…

Reshitaj thotë se MSh-ja favorizoi kompani të caktuara, kërkon nga prokuroria të nisin hetimet

Kryetarja e Komisionit për Shëndetësi, nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Albena Reshitaj, ka thënë se si Komision,…

Deputetët i kërkojnë Prokurorisë të fillojë hetimet e tenderëve në MSH

Kryetarja e komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, Albena Reshitaj, pas takimit që ka pasur ky komision me sekretarin e…
error: