Delegacioni nga Austria takohet me deputetët e Komisionit për Punë të Jashtme

Një delegacion nga Parlamenti i Austrisë po zhvillon sot një takim me Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë të…

Komisioni për Punë të Jashtme pret në takim delegacionin nga Parlamenti i Austrisë

Sot do të mblidhet Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë. Anëtarët e këtij komisioni do të presin në takim…

Ministrja Gërvalla raporton sot para Komisionit për Punë të Jashtme

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvall-Schwarz do të raportoj sot para deputetëve të Komisionit për Punë të…

​OAK paraqet rekomandimet e saj në Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë

Problemet e bizneseve me ambasadat, specifikisht kërkesa për rritjen e komunikimit reciprok, mungesa e atasheve ekonomik, tërheqja e investimeve të…

Delegacioni shqiptar takohet me Komisionin për Punë të Jashtme

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë ka filluar takimin me delegacionin e Komisionit për Politikë të Jashtme të Kuvendit…

​Pa praninë e mediave, komisioni diskutoi për Ligjin për Shërbimin e Jashtëm

Në mëngjesin e sotëm u mblidhen anëtarët e Komisionit Parlamentar për Punë të Jashtme dhe Diasporë ku në rend dite…

Mblidhet Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë

Mblidhet sot komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë. Komisioni pritet të mblidhet në ora 09:00 e ku në rend…

​Sot mblidhen tri komisione parlamentare

Në Kuvendin e Kosovës sot do të mbahen tri komisione parlamentare. Komisioni për Buxhet dhe Transfere, Komisioni për Punë të…

Haradinaj-Stublla raporton para Komisionit për Punë të Jashtme

Pas rreth tre muajsh në krye të diplomacisë kosovare, ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla sot pritet…