Ministrja Rozeta Hajdari para deputetëve të Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike do të mblidhet sot. Në këtë komision do të shqyrtohet raportimi i auditimit për…

Konstituohet Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave, kërkohet që para tij të raportojnë edhe komunat

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike, i udhëhequr nga opozita ka mbajtur mbledhjen konstituive, ku ish-ministrja Hykmete Bajrami  kërkoi nga…

VV kërkon që komunat e mëdha të raportojnë në Komisionin për Mbikëqyrjen e Financave Publike

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike ka mbajtur mbledhjen konstituive, ku u kërkua që këtij komisioni t’i shtohen edhe raportet…

​Zemaj del nga komisioni ku ishte duke raportuar: Nuk jam këtu për “spektakle”

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka dalë nga mbledhja e komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike. Gjatë shqyrtimit të të…

Hykmete Bajrami merr pjesë në komisionin për Mbikëqyrje të Financave Publike

Paraditen e së enjtes do të mblidhet komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike. Në këtë komision do të jetë edhe…

Likaj: Gjetjet e Auditorit janë shqetësuese, punonjësit i kam gjetur në kafe duke mos i kryer detyrat

Raporti i Auditimit për pasqyrat financiare të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës, thekson se kjo ministri ka paguar dhe regjistruar…

Mblidhen gjashtë komisione parlamentare

Në Kuvendin e Kosovës sot do të mblidhen gjashtë komisione parlamentare. Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes,  komisioni për…

Kryetarja e Kuvendit kërkon të dijë si u shpenzua paraja publike në 2018-ën

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka kërkuar nga Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike që të shqyrtojë raportin…
error: