​Dugolli: Nuk jemi të interesuar për destabilizim, Serbia të mos inkurajojë grupe kriminale

Nënkryetari i Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, Enver Dugolli thotë se Kosova mbetët e vendosur që më 1…

Mbledhja e dy komisioneve, diskutohet për dialogun dhe procesin e anëtarësimit në NATO

Deputetët e Komisionit parlamentar për Punë të Jashtme dhe atë për Siguri dhe Mbrojtje kanë shprehur shqetësimin e tyre për…

Drejtori i Hetimeve të Policisë: Gjatë vitit të kaluar i kemi pasur 571 operacione policore

Në komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes ka raportuar edhe drejtori i Hetimeve të Policisë së Kosovës, Arben Paçarizi.…

​Shtyhet shqyrtimi i nismës legjislative për komisonerin për FSK-në

Nisma legjislative për komisionerin parlamentar për Forcën e Sigurisë së Kosovës do të shqyrtohet në një tjetër mbledhje të Komisionit…

​Deputetët nga Shqipëria takim me Komisionin e Sigurisë, zotohen për intensifikim të bashkëpunimit

Komisioni për Siguri i Kuvendit të Shqipërisë është duke qëndruar në ditën e dytë të vizitës në Kosovë ku ka…

​Ministri Mehaj raporton në Komisionin për Siguri

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj do të raportojë sot në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes. Mbledhja e komisionit…

​Miratohet Projektligji për dërgimin e FSK-së jashtë vendit

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes ka miratuar Projektligjin për dërgimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK) jashtë vendit.…

​Sveçla pas tensioneve me Bekë Berishën: Nuk bëhem pjesë e lojërave politike

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është sqaruar pas insistimit të tij për të raportuar para Komisionit për Çështje…

Xhelal Sveçla dhe drejtori i policisë raportojnë në Komisionin për Siguri

Sot do të mblidhet Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes. Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Xhelal Sveçla do…

Kosova dhe Shqipëria së bashku në rrugëtimin e sigurisë rajonale

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes priti në një takim pjesëmarrësit e Kursit të Lartë për Sigurinë dhe Mbrojtjen…