Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Komisioni për Çështje të Sigurisë do të ketë prioritet përzgjedhjen e komisionerit për Informim dhe Privatësi

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë bërë sot konstituimin e Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes në të cilin…

Musliu: T’i ulim shpatat partiake dhe t’i mprehim ato kombëtare e patriotike

Mungesa e deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtje, për shkak se të…

Shtyhet mbledhja e Komisionit për Çështje të Sigurisë, solidarizohen me Rexhep Selimin

Në shenjë solidariteti ndaj deputetit anëtarë i Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes Rexhep Selimi, të cilit i është…

Veliu refuzon që të raportoj për shkarkim të Qalaj dhe shuarjen e Task-Forcës Anti-Korrupsion

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu nuk i është përgjigjur ftesës së Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes…

​Veliu nuk i përgjigjet ftesës për raportim për shkarkimin e Qalajt dhe shuarjen e Task-Forcës

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu nuk i është përgjigjur ftesës së Komisionit për Çështje të Sigurisë për të…

Mblidhen gjashtë komisione parlamentare

Në Kuvendin e Kosovës sot do të mblidhen gjashtë komisione parlamentare. Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes,  komisioni për…

Policia paralajmëron protesta dhe neglizhencë të punës, derisa të plotësohen kërkesat e tyre

Qeveria e Kosovës sot ka afatin e fundit për plotësimin e kërkesave të Policisë së Kosovës për përfshirjen e tyre…

Sindikata e Policisë paralajmëron protesta

Qeveria e Kosovës sot ka afatin e fundit për plotësimin e kërkesave të Policisë së Kosovës për përfshirjen e tyre…

Rrahman Rama raporton në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes do të mblidhen sot. Në këtë komision do të jetë ko mandati i…

Shërbimi ushtarak i detyrueshëm mbetet si ide, duhen vite për t’u realizuar

Shërbimi ushtarak i detyrueshëm, premtim ky edhe i qeverisë Kurti dhe asaj aktuale, po mbetet vetëm si ide. Ani pse…
error: