​Dështon mbledhja e Komisionit për Arsim

Në mungesë të anëtarëve, ka dështuar mbledhja e Komisionit për Arsim. Pas vonesës së tyre, anëtarët e Këshillit Shtetëror të…

​Nëntë komisione parlamentare mblidhen sot

Sot do të mblidhen nëntë komisione parlamentare në Kuvendin e Kosovës. I pari që do të mblidhet sot është Komisioni…

Komisioni për Arsim diskuton sot pë gjendjen e arsimit parauniversitar

Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturё, Rini dhe Sport do të mblidhen sot për të diskutuar për gjendjen e…

Përplasen deputetë të pozitës dhe opozitës në Komisionin për Arsim

Deputetë të opozitës dhe pozitës janë përplasur në Komisionin për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport. Anëtarja e…

Deputetet e opozitës përplasen me Golën në Komisionin ku po raportonte ministrja Nagavci

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka raportuar sot para anëtarëve të Komisionit për Arsim. Deputetja Vlora Dumoshi dhe Eliza Hoxha…

​Çeku: Kemi identifikuar 200 monumente në gjendje të rëndë

Ministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit(MKRS), Hajrulla Çeku ka deklaruar se shumë shpejt do të fillojnë punimet brenda kompleksit memorial…

Instituti EdGuard reagon pasi mediat nuk u lejuan në Komisionin për Arsim: Transparenca është qenësore

Instituti EdGuard kundërshtoi fuqishëm moslejimin e mediave në vëzhgim të mbledhjes së sotme të Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion,…

​Mediat nuk lejohen në raportimin e ministres Nagavci në Komisionin për Arsim

Kryetari i Komisionit për Arsim, Ardian Gola, nën arsyetimin e respektimit të masave anti-COVID ka kërkuar nga mediat që të…

KShC shtyn implementimin e vendimit që bartësit e programeve duhet të kenë të paktën një punim shkencor

Këshilli Shtetëror i Cilësisë(KShC) ka shtyrë për një vit implementimin e vendimit sa i përket akreditimit të programeve të institucioneve…

Ministrja Arbërie Ngavci raporton sot në Komisionin për Arsim

Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport do të mblidhet paraditen e kësaj të marte. Para deputetëve…