Incidentet në ndeshjen Shqipëri-Poloni, vjen vendimi nga FIFA

Federata Shqiptare e Futbollit është njohur mbrëmjen e sotme me vendimin e marrë nga Komiteti Disiplinor i FIFA-s, në lidhje…

Humbje e madhe për Kombëtaren, tjetër futbollist i infektuar me koronavirus

​Sulmuesi Sokol Cikalleshi do të mungojë në ndeshjen vendimtare të Kombëtares ndaj Polonisë, që luhet të martën në “Air Albania”…

Operohet me sukses Berat Gjimshiti, pas 1 jave rifillon stërvitjen

​Berat Gjimshiti, ylli i mbrojtjes kuqezi që pësoi një dëmtim në parakrahun e majtë në ndeshjen me Hungarinë, është operuar…

Shqipëria zhvillon ndeshje si mysafire e Belgjikës në konkurrencën e femrave

Kualifikimet për në Kampionati Botëror “Australi-Zelandë e Re” 2023 tanimë kanë filluar, ku do të kemi disa ndeshje interesante dhe…

17 vjet nga fitorja historike e Shqipërisë kundër Greqisë

Sot 17 vite më parë, më datën 4 shtator të vitit 2004, Kombëtarja e Shqipërisë kishte shënuar fitore historike kundër…

Mbyllet pjesa e parë, Polonia në epërsi kundër Shqipërisë

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Polonisë dhe Shqipërisë, ku pas 45’ minutave lojë vendasit e gjejnë vetën…

Fillon ndeshja Poloni-Shqipëri

Ka filluar ndeshja në stadiumin “National Warsaw” mes Kombëtares së Polonisë dhe asaj të Shqipërisë, e vlefshme kjo për fazën…

Katar 2022, Shqipëria luan dy ndeshjet e radhës në Elbasan

Përfaqësuesja e futbollit të Shqipërisë do t’i luajë dy ndeshjet e ardhshme për kualifikueset e botërorit “Katar 2022” në Elbasan…

Veteranët e Kosovës fitues të Kupës “Fadil Vokrri”

Veteranët e Kombëtares së Kosovës në futboll kanë fituar trofeun “Fadil Vokrri”, pasi kanë shënuar fitore në përballje me veteranët…

Shqipëria publikon listën e lojtarëve U19 për dy miqësoret kundër Kosovës

Kombëtarja e Shqipërisë në kuadër të grupmoshave U19 të dielën do të fillojë seancat përgatitore para dy ndeshjeve miqësore që…
error: