Kosovë – Moldavi, nis ndeshja në “Fadil Vokrri”

Ka filluar ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Moldavisë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e…

Sahiti: Nesër jemi favorit, na kanë penalizuar shumë lëndimet

Zëvendëstrajneri i Kosovës, Muharrem Sahiti ka folur në konferencë për shtyp para ndeshjes me Moldavinë, raporton KosovaPress. Ai deklaroi se…

Nis ndeshja Kosovë U-21 – Shqipëri U21

Me intonimin e dy humbjeve kombëtare ka filluar ballafaqimi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë për grupmoshat U21 në stadiumin “Fadil Vokrri”…

Dardanët mbajtën stërvitjen e fundit në Durrës, nesër udhëtojnë në Lubjanë

​Kombëtarja e Kosovës e ka mbajtur stërvitjen e fundit në Durrës në kuadër të përgatitjeve për dy ndeshjet e fundit…

Euro-U-21, Kosovë- Shqipëri – formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë U-21, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikimet në Kampionatin Evropian…

Lojtarët e Kosovës u rikthehen stërvitjeve

Përballja e mbrëmshme mes Shqipërisë dhe Kosovës ishte vetëm një miqësore që do t’i ndihmojë të dy kombëtareve për ndeshjet…

“Dardanët” paralajmërojnë grumbullim për ndeshjen me Greqinë

Sonte do të vazhdojë Liga e Kombeve me ndeshje shumë interesante ku ndër to është edhe Kombëtarja e Kosovës kundër…

​Lojtarët e Kosovës të gjithë negativë me Covid-19

Kombëtarja e Kosovës është e gatshme ta zhvillojë sfidën ndaj Sllovenisë. Në ligën C në kuadër të Ligës së Kombeve,…
error: