Kosova fiton miqësoren kundër Gambisë

“Dardanët” në katër miqësoret e fundit regjistruan tre fitore dhe një humbje. Ka përfunduar miqësorja mes Kombëtares së Kosovës dhe…

Kosova kalon në epërsi kundër Gambisë

“Dardanët” shumë pranë që ta mbyllin me fitore ndeshjet miqësore. Kombëtarja e Kosovës ka kaluar në epërsi minimale kundër asaj…

Kosova-Gambia, pjesa e parë mbyllet pa gola

Ka përfunduar pjesa e parë në miqësoren mes Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Gambisë, ku pas 45’ minutave lojë,…

Kosova-Gambia, fillon ndeshja

Ka filluar miqësorja mes Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Gambisë, ku ndeshja është duke u zhvilluar në stadiumin “Arslan…

Kosova-Guinea, formacioni i mundshëm i “Dardanëve”

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë sot miqësoren e radhës kundër Guinesë, pas dy fitoreve radhazi kundër San Marinos dhe…

Futbollisti i Kosovës i jep fund beqarisë

Futbollisti i Kosovës, Florent Hasani i ka dhënë fund beqarisë. Sulmuesi i njohur i Kosovës ka kurorëzuar dashurinë e tij…

Kombëtarja e Kosovës zhvilloi stërvitjen e radhës në “Fadil Vokrri”

Pas dy fitoreve radhazi ndaj San Marinos dhe Maltës, Kombëtarja e Kosovës i është rikthyer punës dhe është stërvitur në…

Kosova fiton miqësoren edhe ndaj Maltës

Kosova ka arritur të fitojë 2 me 1 miqësoren ndaj Maltës. Golin e parë e shënoi Kosova përmes sulmuesit Milot…

Fillon miqësorja Kosovë-Maltë

Ka filluar takimi ndërmjet Kosovës dhe Maltës që po zhvillohet në stadiumin “Ëörthersee”, në Klagenfurt të Austrisë. Trajneri Bernard Challandes…
error: