FFK: Mos bini pre e mashtrimeve, nuk ka bileta në shitje

Tanimë është bërë e ditur që për ndeshjen e Kosovës kundër Greqisë pjesëmarrja e tifozëve në stadiumin do të jetë…

FFK: S’ka bileta në shitje për ndeshjen Kosovë-Greqi

​Federata e Futbollit e Kosovës njofton se nuk do të ketë bileta në shitje për ndeshjen kundër Greqisë, kjo për…

Polonia e thellon epërsinë ndaj Shqipërisë

Kombëtarja e Polonisë ka arritur të shënoj edhe golin e tretë në ndeshjen kundër Shqipërisë, ku realizator i golit është…

Polonia kalon në epërsi kundër Shqipërisë

Është zhbllokuar rezultatin në stadiumin “National Warsaw”, ku vendasit tani e gjejnë vetën në epërsi. Kombëtarja e Polonisë ka kaluar…

Kosovë-Gjeorgji, notat e lojtarëve

Kombëtarja e Kosovës ka regjistruar fitoren e parë në kualifikimet për në Botërorin “Katar 2022” duke e mposhtur Gjeorgjinë si…

Kosovë-Gjeorgji, formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 18:00 Kombëtarja e Gjeorgjisë dhe ajo e Kosovës do të zbarkojnë në stadiumin “Batumi” për të…

Challandes: Koha ta rindërtojmë një skuadër të suksesshme, tani do të jem më i ashpër

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bermard Challandes ka folur në një konferencë për media para ndeshjes me Gjeorgjinë e vlefshme…

Veteranët e Kosovës fitues të Kupës “Fadil Vokrri”

Veteranët e Kombëtares së Kosovës në futboll kanë fituar trofeun “Fadil Vokrri”, pasi kanë shënuar fitore në përballje me veteranët…

Shqipëria publikon listën e lojtarëve U19 për dy miqësoret kundër Kosovës

Kombëtarja e Shqipërisë në kuadër të grupmoshave U19 të dielën do të fillojë seancat përgatitore para dy ndeshjeve miqësore që…
error: