Plepolli analizon futbollin e Kosovës, kombëtarja të kualifikohet në Evropian, ndryshe të shkarkohet Giresse

Trajneri dhe analisti i njohur, Arsim Plepolli vlerëson se rritja e cilësisë në futbollin e Kosovës ka vazhduar edhe gjatë…

Miqësorja Kosovë-Ishujt Faroe përfundon me barazim

Kombëtarja e Kosovës përkundër faktit që kishte posedim të topit dhe shumë shanse, ka mbyllur me barazim ndeshjen miqësore me…

Ishujve Faroe barazon rezultatin ndaj Kosovës

Kombëtarja e Kosovës ka pranuar gol nga Ishujt Faroe, 13 minuta para përfundimit të ndeshjes miqësore në stadiumin “Fadil Vokrri”.…

Super gol nga Uran Bislimi, Kosova drejt fitores me Ishujve Faroe

Mesfushori kosovar 22-vjeçar, Uran Bislimi ka shënuar një gol fantastik në ndeshjen miqësore mes Kombëtares së Kosovës dhe Ishujve Faroe.…

Miqësorja me Ishujt Faroe, Giresse: Luajmë gjithmonë për të fituar

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Alain Giresse ka folur sot në konferencë për media para ndeshjes miqësore kundër Ishujve Faroe.…

Krijohet Kombëtarja e Kosovës U15, përfundon faza e parë e seleksionimit

Në kuadër të projektit për masivizim të futbollit, një nga pikat më të rëndësishme për Federatën e Futbollit të Kosovës…

“Dardanët” stërviten edhe sot para nisjes drejt Irlandës Veriore

Kombëtarja e Kosovës në futboll po vazhdon përgatitjet tash e katër ditë për dy ndeshjet e Ligës së Kombeve, atë…

Topalli: E prisja ftesën e kombëtares, jam i dëshpëruar

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Alain Giresse, e ka bërë publike listën e futbollistëve për dy ndeshjet e këtij muaji.…

Nuk morën ftesë lojtarët e Dritës, reagon Murseli: Jam i zhgënjyer nga lista e Kombëtares së Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) publikoi sot listën e lojtarëve të ftuar në kombëtare për ndeshjet e muajit shtator…

Jetmir Topalli pret ftesën e Kosovës, ka një mesazh për lojtarët e Ballkanit pas suksesit historik

Jetmir Topalli është njëri nga lojtarët më premtues që ka dalë si produkt i futbollit kosovarë dhe tashmë luan në…