Kampi Nacional hap dyert për akomodimin e kombëtareve (VIDEO)

Kampi Nacional në Hajvali për herë të parë ka hapur sot dyert për akomodimin e plotë të ekipeve kombëtare të…

Trajneri i Spanjës ia hap derën Ramosit për rikthim në kombëtare

Sergio Ramos ka shumë shanse që të rikthehet në Kombëtaren e Spanjës, sipas trajnerit të ri Luis de la Fuente.…

Berisha lajmëron protestën kombëtare të PD më 11 shkurt

Kreu i grupimit “Rithemelimi” në PD Sali Berisha ka njoftuar mbrëmjen e së martës mbajtjen e protestës kombëtare të PD…

Kurti takon komandantin e Gardës Kombëtare të Iowa-s, bisedojnë për sigurimin e pajisjeve të reja për FSK-në

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në takim komandantin e Gardës Kombëtare të Iowa-s, gjeneralmajorin Benjamin J. Corell. …

Trajner i kombëtares? Mourinho zbulon çfarë i tha Portugalisë

Jose Mourinho ka zbuluar se e ka refuzuar mundësinë për të qenë trajner i Kombëtares së Portugalisë, dhe insiston se…

Në Hagë dënohet ish-komandanti i UÇK-së, në Prishtinë promovohet libri “Ushtria Çlirimtare e Kosovës-Vlerë Kombëtare”

Në ditën kur  ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa është dënuar me 26 vjet burgim nga Gjykata Speciale,…

Infantino ka një kërkesë për 32 kombëtaret pjesëmarrëse në “Katar 2022”

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino i ka shkruar letër 32 kombëtareve që do të marrin pjesë në Kampionatin Botëror “Katar…

E fundit, Irani tentoi ta kidnapojë ish-futbollistin e kombëtares së tij

Siç bëhet e ditur nga “Times Sport”, Irani ka tentuar që ta kidnapojë nga Dubai ish-futbollistin e kombëtares së tij,…

Arifi: Nxënësit shqiptarë në Preshevë detyrohen të intonojnë himnin serb

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqipërim Arifi, ka thënë se nxënësit shqiptarë në Luginën e Preshevës detyrohen ligjërisht të intonojnë…