Forcat ruse po përpiqen të fshijnë Mariupolin nga faqja e dheut, thotë komandanti ukrainas

Forcat ushtarake ruse po përpiqen të fshijnë qytetin jugor të rrethuar të Mariupolit “nga faqja e dheut”, tha një komandant…

​Suspendohet komandanti i Njësisë për Reagim të Shpejtë në veri

Komandanti i Njësisë për Reagim të Shpejtë (NjRSh) në kuadër të policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, Uglesha Jarediq,…

​Çitaku kritikon ministrin Mehaj për dorëheqjen e Ramës nga pozita e komandantit të FSK-së

Ish-ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA), njëherit edhe nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Vlora…

Komandanti i KFOR-it në takim me Kurtin, vlerëson profesionalizmin e Policisë së Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, pritën sot në…

Osmani dekoron me Medaljen Presidenciale Ushtarake komandantin e KFOR-it në Kosovë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka dekoruar komandantin e KFOR-it, në Kosovë, gjeneralmajor Franco Federici me Medaljen Presidenciale…

Raportimi i komandantit të FSK-së me dyer të mbyllura

Ka filluar mbledhja e komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes në të cilën po raporton komandanti i Forcës së…