Lufta në Ukrainë: Raketat goditën kolonën civile në Zaporizhia, ka shumë të vdekur

Kolona kishte planifikuar të shkonte në pjesën e pushtuar nga Rusia të rajonit të Zaporizhia. Të paktën 23 persona janë…

​Gjithçka i rikthehet normalitetit në Jarinje

Gjithçka i është kthyer normalitetit në pikën kufitare të vendit që lidh Kosovën me Serbinë, në Jarinje. Ajo është e…

Rritja e trafikut, kolonat në Francë arrijnë deri mbi 800 kilometra

Rritja e trafikut për shkak të festave vjetore ka sjellë turma të mëdha në Francë të shtunën, veçanërisht në rrugët…

Kolona të gjata në qendrën e qytetit të Gjilanit

Frekuentim i madh i gjilanasve në ditën për balotazh vërehet në rrugë, kafiteri dhe në qendra të votimit. Deri në…

​Aksident te QAK-u, dyshohet për të lënduar (Foto + Video)

Një aksident ka ndodhur në fshatin Miradi të Fushë Kosovës, në afërsi të Qendrës së Automjeteve të Kosovës. Aksidenti ka…

​Pritje rreth një orë në dalje ë Merdares

Edhe gjatë kësaj të hëne po vazhdojnë pritjet në pikat kufitare. Rreth një orë janë pritjet për dalje në pikën…

Pritjet në Merdarë mbi tri orë

Bashkatdhetarët të cilët kanë nis të kthehen nëpër vendet e Evropës, në këtë mëngjes po presin për më shumë se…

Kolona deri në një kilometër në Merdare, pritjet mbi dy orë

Pikë kalimi kufitar në Merdarë vijon të mbetet me fluksin më të lartë edhe mëngjesin e së mërkurës. Qendra Kombëtare…

​Kolona të gjata në Merdarë

Po vazhdojnë kolonat e gjata në kufi. Deri në dy orë janë pritjet në dalje të pikës së kalimit kufitar…