Malavi: 292 vdekje nga kolera, 9.447 të infektuar

292 persona kanë vdekur nga epidemia e kolerës dhe 9.447 janë infektuar në qytetin Blantyre në Malavi, njoftoi sot ministrja…

OBSH: Kolera po përhapet në Liban

Libani ka raportuar rreth 1400 raste të kolerës që nga mesi i tetorit, sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, dhe grupi…

29 të vdekur nga kolera në Siri

Siria njoftoi sot se 29 persona vdiqën nga kolera, ndërsa Kombet e Bashkuara theksuan se epidemia më e rëndë e…