Ambasadorja e Francës në Prishtinë Marie-Christine Butel pret në takim krerët e KOK-ut

Krerët e Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), presidenti Ismet Krasniqi dhe sekretari i përgjithshëm Besim Aliti, kanë zhvilluar sot takim…

Akil Gjakova, Distria Krasniqi dhe Driton Kuka më të mirët e vitit 2021

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) në një ceremoni zyrtare ka bërë sot përzgjedhjen e “Laureatëve” të vitit 2021, respektivisht sportistët…

​Laureatët 2021, Akil Gjakova dhe Distria Krasniqi më të mirët

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) në një ceremoni zyrtare ka bërë sot përzgjedhjen e “Laureatëve” të vitit 2021, respektivisht sportistët…

Tahiri dhe Kryeziu: Kosovën e përfaqësuam me krenari në Pekin

Ekipi olimpik që mori pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore në Pekin tashmë është kthyer në Kosovë. Skitari Albin Tahiri dhe…

KOK dhe KOKSH bëhen bashkë në Pekin

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës dhe  Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, kanë vizituar Fshatin Olimpik në Yanqing të Kinës, ku…

​Pakënaqësi për kategorizimet e sportit, KOK: U bë sipas rregullores së MKRS-së

Kategorizimi i ri i sporteve i bërë për vitin 2022 nga Komiteti Olimpik i Kosovës ka ngjallur reagime nga disa…

KOK përzgjedh 17 Shpresa Olimpike për vitin 2022

Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosovës ka aprovuar rekomandimin e komisionit të sportit për përzgjedhjen e 17 Shpresave Olimpike…

Zbulohet orari i garave për Tahirin dhe Kryeziun në Lojërat Olimpike “Pekini 2022”

Albin Tahiri dhe Kiana Kryeziu do ta përfaqësojnë Kosovën në Lojërat e 24-ta Olimpike Dimërore Pekini 2022. Të dy skitarët…

Osmani ia dorëzon flamurin ekipit Olimpik të Kosovës: Presim suksese sepse jeni ambasadorët e Kosovës

Presidentja e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani ua ka dorëzuar flamurin ekipit olimpik të Kosovës që do ta përfaqësojnë vendin…