KOK: 41 sportistë do ta përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Mesdhetare

Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosovës, nën drejtimin e presidentit Ismet Krasniqi, ka mbajtur të martën mbledhjen e 10-të,…

Kryeziu, Pupovci e Kokaj do ta përfaqësojnë Kosovën në EYOF Vuokatti 2022

Kiana Kryeziu, Alba Pupovci dhe Drin Kokaj, janë tre skitaristët që do të marrin pjesë në Festivalin Olimpik Dimëror për…

Ramadani pas suksesit në Evropë: Kam pritur rezultat edhe më të mirë

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Ismet Krasniqi dhe sekretari i përgjithshëm, Besim Aliti, kanë pritur sot ekipin e…

Ambasadorja e Francës në Prishtinë Marie-Christine Butel pret në takim krerët e KOK-ut

Krerët e Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), presidenti Ismet Krasniqi dhe sekretari i përgjithshëm Besim Aliti, kanë zhvilluar sot takim…

Akil Gjakova, Distria Krasniqi dhe Driton Kuka më të mirët e vitit 2021

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) në një ceremoni zyrtare ka bërë sot përzgjedhjen e “Laureatëve” të vitit 2021, respektivisht sportistët…

​Laureatët 2021, Akil Gjakova dhe Distria Krasniqi më të mirët

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) në një ceremoni zyrtare ka bërë sot përzgjedhjen e “Laureatëve” të vitit 2021, respektivisht sportistët…

Tahiri dhe Kryeziu: Kosovën e përfaqësuam me krenari në Pekin

Ekipi olimpik që mori pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore në Pekin tashmë është kthyer në Kosovë. Skitari Albin Tahiri dhe…

KOK dhe KOKSH bëhen bashkë në Pekin

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës dhe  Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, kanë vizituar Fshatin Olimpik në Yanqing të Kinës, ku…

​Pakënaqësi për kategorizimet e sportit, KOK: U bë sipas rregullores së MKRS-së

Kategorizimi i ri i sporteve i bërë për vitin 2022 nga Komiteti Olimpik i Kosovës ka ngjallur reagime nga disa…