Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Ismet Krasniqi bën thirrje për investime në infrastrukturën sportive dhe mbështetje të sportistëve

Lojërat Olimpike “Tokio 2020” po afrohen dhe Kosova pritet që të përfaqësohet me 12 sportistë në këtë aktivitet të madh…

​Ministri Çeku takohet me drejtuesit e KOK-ut, kërkohet nënshkrimi i Memorandumit të Bashkëpunimit

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Ismet Krasniqi, sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj dhe këshilltari i presidentit, Besim Aliti,…

Konstituohet Këshilli i Arbitrazhit Sportiv të Kosovës

Këshilli i Arbitrazhit Sportiv të Kosovës (KAS), i dalë nga Asambleja e 8-të Zgjedhore e Komitetit Olimpik të Kosovës, ka…

​Ja çfarë shkroi Lorik Cana mbi fanellën e Kosovës sot gjatë vizitës në KOK

Ish-kapitetni i Kombëtares së Shqipërisë Lorika Cana sot ka qëndruar për një vizitë në Kosovë ku u takua me Presidentin…

​Cana: Kosova merr lëvdata nga jashtë për sukseset që ka arritur në futboll, ja pse u gëzova kur dështoi Superliga Evopiane

Ish-kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë Lorik Cana ishte sot në një vizitë në Komitetin Olimpik të Kosovës ku u prit…

Lorik Cana viziton KOK-in: Jam i gatshëm ta ndihmojë sportin kosovar

Ish-kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë Lorik Cana ka vizituar sot Komitetin Olimpik të Kosovës (KOK). Aty Cana është pritur nga…

UP dhe KOK shënojnë Ditën e Tokës

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” dhe Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK), përmes mbjelljes së fidanëve kanë shënuar Ditën e Tokës,…

Takimi FBK-KOK, synohet thellimi i bashkëpunimit

Të mërkurën në zyrat e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), kryetari i FBK-së, Arben Fetahu dhe Sekretarja e Përgjithshme…

KOK-u vazhdon të përgatitet për “Tokio 2020”

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK) kanë zhvilluar sot një takim online me të ngarkuarin me punë në Ambasadën…

Presidenti i KOK-ut priti në takim drejtuesit e FSUNK-së

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK) Ismet Krasniqi është takuar sot me drejtuesit e Federatës së Sporteve të Kosovës…
error: