​Koeman: Sfida me Bayernin e vështirë, humbja 8-2 ishte e dhimbshme

Përpara ndeshjes së Barcelonës në Ligën e Kampionëve kundër Bayern Munihut, trajneri Ronald Koeman ka folur në një konferencë për…

Me nëntë mungesa në skuadër, Koeman kërkon fitore ndaj Bilbaos, formacionet e mundshme

E nisi mirë sezonin e ri të La Ligas me një fitore me rezultat 4-2 ndaj Real Sociedadit, por trajneri…

​Koeman zbulon blerjen më të re të Barcelonës

Memphis Depay do të bashkohet me Barcelonën si një lojtari i lirë dhe marrëveshja do të përfundojë shumë shpejtë. Akordi…

Ndryshime të mëdha në mesfushë dhe sulm, kështu mund të duket Barça e sezonit të ardhshëm

Barcelona e ka mbyllur një sezon aspak të suksesshëm këtë vit duke përfunduar në vendin e tretë në La Liga…

​Koeman dhe Messi kërkuan blerjen e Wijnaldum

Georginio Wijnaldum është gati të bëhet një lojtar i ri i Barcelonës. Mesfushori i Liverpoolit, kontrata e të cilit me…

​E ardhmja e tij dhe e Leo Messit, Koeman lëshon deklaratën e tij

Ronald Koeman ka përsëritur se ai dëshiron të vazhdojë sezonin e ardhshëm në stolin e Barçës dhe e ka bërë…

​Zyrtare, Koeman nuk do ta drejtojë Barcelonën në dy ndeshjet vendimtare për titull

Trajneri i Barcelonës Ronald Koeman është suspenduar për dy ndeshjet jetike të La Ligas pasi u ndëshkua me karton të…

E pranon Koeman: Është e çuditshme se si jemi në luftë për titull

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman pranon se nuk e priste që skuadra e tij të ishte akoma në garën për…

De Jong ia tregon Koemanit sakrificën që është dukë e bërë për klubin

Frankie De Jong ishte i pranishëm për 90 minuta në fushë në ndeshjen kundër Valladolidit të cilët Barcelona e fitoi…

Koeman: Do të shihni luftë të zjarrtë për titull deri në fund

Ronald Koeman ishte shumë i lumtur pas fitores 6-1 të Barcelonës në La Liga ndaj Real Sociedadit në “Anoeta” të…