​Haziri: S’kemi koalicion me asnjë parti

Pas mbledhjes së Kryesisë, nënkryetar i LDK-së Lutfi Haziri tha se marrëveshje politike bllok nuk do të ketë me asnjë parti…

Partitë politike garojnë të vetme në zgjedhje lokale, vetëm një koalicion i deklaruar

Partitë politike shqiptare parlamentare do të garojnë të vetme në zgjedhjet lokale që mbahen më 17 tetor 2021. Kjo ndodh…

​Kurti: Nuk do të bëjmë koalicione pas 14 shkurtit, atë e kemi bërë para zgjedhjeve me Vjosa Osmanin

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër të vendit, Albin Kurti ka thënë se nuk do të bëjnë koalicione pas zgjedhjeve…

KQZ: S’kemi pranuar ende asnjë deklarim për koalicione parazgjedhore

Partitë politike të regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, të cilat duan të marrin pjesë në zgjedhje përmes koalicionit, duhet…

LDK dëshiron listë të përbashkët, jo koalicion me AKR-në

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës u mblodh gjatë ditës së shtunë për të diskutuar rreth listës së kandidatëve për…

​Musliu: Koalicionet s’janë temë në PDK, s’kemi vija të kuqe as për VV-në

Deputetja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, nga radhët e PDK-së, Ganimete Musliu thotë se partia të cilës i takon,…

Historia e koalicioneve nga shpallja e pavarësisë së Kosovës

Ligjvënësit dhe kabineti qeveritar i vitit 2008 hyri në histori me shpalljen e pavarësisë së Kosovës. Ishte vendimi më i…
error: