Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

KOSTT pret seancën e së enjtes për 11 milionëshin, KMDLNJ e opozita kundër

Kuvendi i Republikës së Kosovës do të mblidhet të enjten në seancë të rregullt plenare. Si pikë, do të jetë…

KMDLNj: Shteti po zbaton standarde të dyfishta në baza etnike

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut ka kërkuar nga institucionet e Kosovës që të gjejnë…

Shala kërkon lirim ose ulje të dënimit për të burgosurit që kanë diagnoza terciare

Një i burgosur ka vdekur sot në Klinikën e Neurologjisë në Qendrën Klinikë Universitare të Kosovës (QKUK). Këshilli për Mbrojtjen…

​KMDLNj paralajmëron veteranët e luftës: Mos kaloni nëpër Serbi, mund të arrestoheni

Këshilli për Mbrojtjen e Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka paralajmëruar veteranët e luftës që të mos kalojnë nëpër…

KMDLNj: Pozita do të duhej të ofronte postin e kryetarit të Kuvendit për opozitën

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut, duke bërë thirrje për formimin sa më të shpejt…

Datëlindja e Adem Demaçit, simbolit të rezistencës kombëtare

Simboli i rezistencës kombëtare Adem Demaçi, po të ishte gjallë sot do t’i mbushte 85 vjet. Me prejardhje nga fshati…

KMDLNJ dënon sulmin ndaj Visar Duriqit: Sulmuesit të nxirren para drejtësisë

KMDLNJ dënon ashpër sulmin ndaj gazetarit Visar Duriqi dhe kërkon nga organet e hetuesisë që ta bëjnë një hetim të…

​KMDLNj kërkon hetime për sulmin ndaj djalit të Rashiqit dhe djegien e veturës së Bajqinovcit

KMDLNj ka reaguar pas dhunës ndaj djalit të politikanit serb Nenad Rashiq si dhe djegies së veturës së ish-deputetit të…

KMDLNj: Të hetohet “krimi elektoral” që paraqet ndërhyrje të Serbisë

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut ka reaguar duke thënë se është e domosdoshme që…

KMDLNJ: Specialja nuk garanton gjykim të drejtë dhe të paanshëm për ish-krerët e UÇK-së

KMDLNJ ka kërkuar nga Gjykata Speciale në Hagë që të trajtojë ish-krerët e UÇK-së në përputhje me të drejtat e…
error: