Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Klubi i Prodhuesve e përkrah vendimin e PDK-së

Klubi i Prodhuesve ka përshëndetur vendimin e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) që si parti opozitare ka përkrahur miratimin e…

Klubi i Prodhuesve kërkon lirim nga TVSH për blerjen e produkteve vendore

Klubi i Prodhuesve kërkon nga Qeveria e Kosovës të mundësojë kthimin e TVSH-së për blerje të produkteve dhe shërbime vendore,…

Klubi i Prodhuesve nënshkroi memorandum bashkëpunimi me Rrjetin Evropian të Ndërmarrjeve

Klubi i Prodhuesve sot nënshkroi një memorandum bashkëpunimi me Rrjetin Evropian të Ndërmarrjeve, i përfaqësuar nga Shoqata për Teknologji të…

Klubi i Prodhuesve kërkon përkrahjen e bizneseve gjatë aplikimit për grante

Në këtë kohë krize të krijuar nga pandemia e shkaktuar nga virusi COVID-19, Klubi i Prodhuesve të Kosovës, ju bën…

Bajrami: Do t’i përkrahim prodhuesit vendor

Ministrja e Financave Hykmete Bajrami, priti në takim përfaqësuesit e Klubit të Prodhuesve të Kosovës, të udhëhequr nga kryetari Bashkim…

Klubi i Prodhuesve mbështet vendimin për uljen e normës së akcizës për lëngjet

Klubi i Prodhuesve të Kosovës ka mirëpritur vendimin e Qeverisë së Kosovës për uljen e normës së akcizës për lëngjet,…

Anëtarët e Klubit të Prodhuesve me marrëveshje bashkëpunimi

Sot dy anëtarët e Klubit të Prodhuesve të Kosovës, Jaha Solar dhe Intersteel, nënshkruan një kontratë bashkëpunimi, ku në bazë…

Mustafa ofron përkrahje për rimëkëmbjen e sektorit prodhues e përpunues

Sot Klubi i Prodhuesve të Kosovës u takua me Ministrin në detyrë të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa,…

Bashkëpunimi mes sektorit të prodhimit dhe shitjes me pakicë jetik për zhvillimin e vendit

Fuqizimi i mëtejshëm i sektorit të prodhimtarisë krahas zhvillimit të sektorit të shitjes me pakicë, është parakusht për zhvillimin e…

Dhurohen 200 pako me ushqime për familjet në nevojë në Gjakovë

200 pako me ushqime dhe produkte bazë të higjienës i janë dorëzuar sot Komunës së Gjakovës, e të cilat do…
error: