​Merret vendimi, Premier Liga nuk pezullohet

Klubet e Premierligës kanë vendosur që t’i zhvillojnë ndeshjet e xhiros së 20-të përkundër një numri të madh të lojtarëve…

Klubet e Premier Ligës mblidhen sot për të diskutuar shtyrjen e ndeshjeve

Klubet e Premier Ligës do të diskutojnë sot nëse do të shtyjnë të gjitha ndeshjet e parapara të zhvillohen deri…

Fundi i FPF-së, UEFA po vjen me rregulla të reja

Viti 2020 mund të jetë i fundit sa i përket aplikimit të rregullit të Fair Play Financiar të vendosur nga…

FFK ndihmon klubet e Ligës së Dytë dhe Ligës së Tretë

Federata e Futbollit të Kosovës është duke vazhduar t’iu dal në ndihmë klubeve të futbollit nga ligat e nivelit më…

​Krerët e FBK-së takohen me përfaqësuesit e klubeve të Ligës së Parë të meshkujve

Me ftesë të Kryetarit të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), Arben Fetahu sot në zyrat e Federatës janë takuar…

​Presidenti i Serie-A paralajmëron ndryshimin e madh brenda kësaj lige

Presidenti i kampionatit italian të futbollit, të njohur si Serie-A, Dal Pino, ka paralajmëruar se kjo ligë në një të…

Liga Unike e Basketbollit, klubet japin mbështetjen e tyre për fillimin e saj

Të hënën në zyrat e FBK-së është mbajtur takimi mes drejtuesve të FBK-së e drejtorit të Ligës Unike dhe katër…

Klubet italiane javën e ardhshme nisin stërvitjet në grup

Kampionati Italian ka hedhur një tjetër hap drejt rifillimit të Serisë A. 28 maji është zyrtarisht data që skuadrat mund…
error: