11 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë shëndetësore

Në Klinikën Infektive janë duke u trajtuar 51 pacientë të konfirmuar me Covid-19. Ndërsa, për nëntë të tjerë priten rezultatet…

52 pacientë me Covid 19 në Klinikën Infektive, dy në gjendje kritike

Në klinikën Infektive të QKUK-së, sot gjenden të hospitalizuar gjithsej 65 pacientë, prej tyre, të sëmurë me Covid 19 janë…

62 pacientë në Infektivë, Ahmeti thotë se gjendja epidemike ende është e përballueshme

Aktualisht në Klinikën Infektive janë të hospitalizuar 62 pacientë, prej tyre 10 janë me oksigjenoterapi dhe tre të tjerë janë…

Shënohet viktima e dhjetë me Covid-19 në Kosovë

Ka ndërruar jetë edhe një pacient në Kosovë i prekur me koronavirus, duke shënuar kështu pacientin e dhjetë që vdes…

63 pacientë me COVID-19 në Infektivë, kjo është gjendja e tyre

Në Klinikën Infektive, QKUK, sot gjenden të hospitalizuar gjithsej 72 pacientë. Prej tyre të sëmurë me Covid -19 janë 63…

53 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Klinikën Infektive, tre në mjekim intensiv

Në Klinikën Infektive janë duke u trajtuar 53 pacientë me COVID-19, prej të cilëve 12 persona janë me oksigjenoterapi dhe…

Klinika Infektive jep detaje rreth gjendjes së pacientëve, tre lirohen sot

Drejtoresha e Klinikës Infektive, Lindita Ajazaj, në një konferencë për media, ka dhënë detaje rreth pacientëve të shtruar në këtë…

69 vjeçari i vdekur me koronavirus është nga fshati Semetisht i Suharekës

Kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka folur për rastin e parë të vdekjes në këtë komunë të një…

12 pacientë me koronavirus në gjendje të rëndë

Sipas raportit 24 orësh, në Klinikën Infektive po trajtohen 53 raste pozitiv me Covid-19, kurse janë shëruar 3 pacientë. Gjendja…
error: