Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

14 të infektuar me koronavirus në gjendje të rëndë, dy në trajtim intensiv

Katërmbëdhjetë pacientë me koronavirus janë në gjendje të rëndë, ndërsa dy prej tyre po trajtohen në kujdesin intensiv. Prej tyre…

Krasniqi optimist: Kemi arritur kulmin e pandemisë, fundi i prillit shënon rënien e rasteve

Kosova ka hyrë në javën e gjashtë të pandemisë COVID-19. Deri më tani janë regjistruar 480 raste me koronavirus, ku 12…

11 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë shëndetësore

Në Klinikën Infektive janë duke u trajtuar 51 pacientë të konfirmuar me Covid-19. Ndërsa, për nëntë të tjerë priten rezultatet…

52 pacientë me Covid 19 në Klinikën Infektive, dy në gjendje kritike

Në klinikën Infektive të QKUK-së, sot gjenden të hospitalizuar gjithsej 65 pacientë, prej tyre, të sëmurë me Covid 19 janë…

62 pacientë në Infektivë, Ahmeti thotë se gjendja epidemike ende është e përballueshme

Aktualisht në Klinikën Infektive janë të hospitalizuar 62 pacientë, prej tyre 10 janë me oksigjenoterapi dhe tre të tjerë janë…

Shënohet viktima e dhjetë me Covid-19 në Kosovë

Ka ndërruar jetë edhe një pacient në Kosovë i prekur me koronavirus, duke shënuar kështu pacientin e dhjetë që vdes…

63 pacientë me COVID-19 në Infektivë, kjo është gjendja e tyre

Në Klinikën Infektive, QKUK, sot gjenden të hospitalizuar gjithsej 72 pacientë. Prej tyre të sëmurë me Covid -19 janë 63…

53 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Klinikën Infektive, tre në mjekim intensiv

Në Klinikën Infektive janë duke u trajtuar 53 pacientë me COVID-19, prej të cilëve 12 persona janë me oksigjenoterapi dhe…

Klinika Infektive jep detaje rreth gjendjes së pacientëve, tre lirohen sot

Drejtoresha e Klinikës Infektive, Lindita Ajazaj, në një konferencë për media, ka dhënë detaje rreth pacientëve të shtruar në këtë…
error: