16 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë 16 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë bazuar në të…

​ShSKUK: Në trajtim 11 pacientë me COVID-19 pozitivë dhe 26 post-COVID

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, bazuar në raportet nga klinikat COVID-19 dhe spitalet e përgjithshme, në trajtim…

​ShSKUK: 9 pacientë të konfirmuar me COVID-19 në trajtim mjekësor

Nga raportimet e klinikave COVID-19 në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe spitalet e përgjithshme, rezulton se në trajtim mjekësor…

Tetë raste të reja me COVID

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 2.274 testime, 8…

322 raste aktive me COVID-19

Aktualisht në Kosovë janë 322 raste aktive me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se…

4 raste pozitive me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë katër qytetarë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. sipas të dhënave të Institutit Kombëtar…

13 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë 13 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Sipas raportit të fundit të Institutit…

41 pacientë të infektuar me HIV marrin trajtim në repartin e Klinikës Infektive

Në vitin 2021, në Kosovë janë regjistruar 8 raste të reja me HIV infeksion, prej tyre 7 janë nga komuniteti…

8 raste të reja me COVID-19

Brenda 24 orëve në Kosovë 8 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë…

​322 raste aktive me COVID-19

Aktualisht në Kosovë janë 322 raste aktive  me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) në raportin e…
error: