5 rastet e reja vijnë nga 4 komuna

Edhe 5 raste të reja me COVID-19 në Kosovë dhe 3 të shëruar.  5 rastet e reja vijnë nga 4…

Bilanci i COVID-19 në Kosovë: 241 raste aktive

Kosova ka shënuar 19 raste të reja me sëmundjen COVID-19 duke e çuar numrin në total të të prekurve në…

Rastet e reja, 5 nga Vushtrria dhe 1 nga Obiliqi

Edhe 6 raste të reja me Covid-19 janë shënuar në Kosovë. 5 janë nga Stanovci i Vushtrrisë, kurse 1 rast…

12 të shëruar dhe 6 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Sot më 30 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 220 mostra…

Katër raste të reja me COVID-19 në Kosovë dhe 19 të shëruar

Në 24 orët e fundit janë regjistruar katër raste të reja me COVID-19 në Kosovë, ndërsa 19 persona janë shëruar.…

Një i prekur me koronavirus në gjendje të rëndë në Infektivë

Tetë pacientë të prekur me COVID-19 janë të hospitalizuar në Klinikën Infektive në QKUK. Prej tyre, katër raste janë në…

​COVID-19, nëntë persona të hospitalizuar në Infektivë

Nëntë të prekur me COVID-19 janë të hospitalizuar në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës. Pesë raste janë…

Nëntë pacientë të shtrirë në Klinikën Infektive, një 59 vjeçar në gjendje kritike

Janë nëntë pacientë me koronavirus të cilët po trajtohen në Klinikën Infektive, tre nga këta po trajtohen në kujdesin intensiv,…

Nga 306 mostra të testuara, 7 rezultojnë pozitiv me Covid-19, 3 të shëruar

Gjatë ditës së shtunë janë regjistruar edhe 7 raste të reja me COVID-19 në Kosovë. Nga tri raste janë shënuar…

Infermieri tregon ballafaqimin me koronavirusin: Po diskriminohemi e nënçmohemi

Mbi 100 infermierë në muaj nga Kosova emigrojnë në shtetet perëndimore. Ndërkohë që janë mbi një mijë të tjerë të…
error: