​Rriten rastet me COVID

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informoi se nga 275 testime, 43…

ShSKUK: 33 pacientë janë me oksigjeno-terapi

43 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitivë janë të spitalizuar në klinikat Covid-19 dhe spitalet e përgjithshme. Po ashtu, në…

17 pacientë në trajtim mjekësor me COVID-19, një në gjendje të rënduar shëndetësore

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Univerisitar të Kosovës, në trajtim mjekësor janë 51 pacientë nga Covid-19. Sipas një njoftimi të…

21 viktima dhe 1,278 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit edhe 21 kosovarë kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me COVID-19. Ndërsa janë shënuar…

26 viktima dhe 1.383 raste të reja nga COVID-19

26 kosovarë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga COVID-19. Ndërsa gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar…

Tetë të vdekur dhe 2 mijë e 279 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Tetë qytetarë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga COVID-19, ndërsa janë shënuar 2.279 raste të reja. “Nga…

9 viktima dhe 680 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe…

Edhe 5 raste të reja me COVID-19 në Kosovë dhe 3 të shëruar

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 294 mostra të marra nga Klinika…

COVID-19, 12 persona në Infektivë, prej tyre dy në gjendje të rënduar

Në raportin e ditës së sotme, Klinika Infektive, njofton se në klinikë janë të shtrirë 21 raste, 12 prej tyre…

Vetëm 8 pacientë me COVID-19 në Infektivë, 5 të shëruar lirohen për në shtëpi

Në Klinikën Infektive të QKUK-së, sot janë të shtrirë vetë m8 pacientë me COVID-19. Ndërsa 5 të shëruar do të…