Vdes pasi rrotullohet me traktor

Një person ka mbetur i vdekur pasi i njëjti është rrotulluar me traktor në pyll të fshatit Qabiq të Klinës.…

Fitorja e rastit kundër ndërtimit të fabrikës së çimentos në Klinë, sot jepen detaje

Pas më shumë se tri vjetësh, qytetarët e Klinës kane fituar në betejën e tyre për drejtësi, kundër ndërtimit te…

Osmani nuk komenton arrestimet e sotme: Të pritet epilogu i këtij rasti

Edhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, nuk është deklaruar sot lidhur me arrestimin e tre personave nën dyshimin për keqpërdorim…

​Shtiu me armë në një aheng, arrestohet personi

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në fshatin Krushevë e vogël në Klinë, pasi dyshohet se i njëjti ka…

Vdes në spital personi që u plagos në një lokal në Klinë

Ka vdekur në Spitalin e Pejës një person i cili është plagosur pasdite në një lokal në Klinë. Lajmin për vdekjen…

Digjet një supermarket në Klinë

Një supermarket është djegur në mëngjesin e sotëm në Klinë. Lajmin për KosovaPress e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për…

​Zhduket një e mitur në Klinë

Zhduket një e mitur në Klinë Një vajzë është zhdukur në Klinë dhe për pasojë familja nuk di asgjë për…

Klinë, vrasje në tentativë

Dy persona, njëri nga arma e zjarrit e tjetri nga goditja me thikë kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e…