Prishtina, komuna me më së shumti raste aktive me COVID

Prishtina mbetet komuna me më së shumti raste aktive me COVID-19 në vendin tonë. Kryeqyteti numëron 154 raste të tilla.…

Pesë raste të reja me COVID, ja në cilat komuna

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar pesë rast të reja me COVID-19 nga 358 teste të kryera. Në këtë…

Aksioni për ndërtimet pa leje, arrestohen 10 zyrtarë

Nga aksioni për ndërtimet pa leje në Komunën e Pejës, Istogut e Klinës që ndodh të enjten, u arrestuan 10…

​Arrestohen katër të mitur në Klinë, dy prej tyre dërgohen në paraburgim

Janë arrestuar katër të mitur nën dyshimin për vjedhje në një market në Klinë. Ndaj dy të arrestuarave është caktuara…

Ditën e parë të fushatës e nis me miqtë e tij në Klinë: Me ju ndihem me i fuqishëm

Kandidati për deputet nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Lahi Brahimaj ditën e parë të fushatës ka…

Në Klinë zbulohet një fushë me bimë narkotike

Në Dresnik të Klinës është zbuluar një fushë në të cilën ishin të mbjella me bimë të dyshuara narkotike të…

Klina kërkon të largohet nga karantina

Kryetari i komunës së Klinës, Zenun Elezaj po vlerëson se qeveria në detyrë do të duhej ta largonte nga karantina…

Klina pajtohet me vendimin e Qeverisë që deri me 6 prill të qëndrojë në karantinë

Komuna e Klinës e mirëpret vendimin e mbrëmshëm të Qeverisë së Kosovës, që kjo komunë të qëndrojnë në karantinë deri…

​Masat e Qeverisë, ndalohet hyrje-dalja e qytetarëve në Klinë dhe Viti

Pas konfirmimit të dy rasteve të para me koronavirus, në mbledhjen e jashtëzakonshme, Qeveria e Kosovës ka vendosur për ndalimin…