106 viktima nga koronavirusi

Numri i viktimave në Kinë nga shpërthimi i koronavirusit arriti në 106, njoftuan autoritetet. ”Deri të hënën, në 30 rajone…

MEPJ: Shqiptarët që ndodhen në Kinë, të kontaktojnë Ambasadën

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Republikës së Shqipërisë, udhëzon shtetasit shqiptarë të shmangin udhëtimet në drejtim të…

OBSH korrigjon vlerësimin e kërcënimit të koronavirusit

OBSH korrigjoi sot vlerësimin e saj për kërcënimin e virusit, që u shfaq në Kinë, duke e cilësuar atë “të…

Kina përdorë ilaçet kundër HIV për të trajtuar koronavirusin vdekjeprurës

Kina po përdor ilaçe HIV për të trajtuar koronavirusin vdekjeprurës ndërsa ekspertët kërkojnë një kurë, sipas një raporti. Komisioni Kombëtar…

Kërkohet që udhëtimet dhe kontaktet fizike me Kinën të shtyhen më vonë

Ambasadori i Shqipërisë në Kinë, Selim Belortaja ka këshilluar që derisa situata të merret plotësisht nën kontroll, udhëtimet dhe kontaktet…

Koronavirusi ”mbyll” Murin e Madh kinez

Kina njoftoi sot mbylljen e shumë sektorëve të Murit të Madh si edhe të monumenteve të tjera simbol në Pekin,…

Qyteti kinez Wuhan, të vdekur nëpër rrugët e zbrazura dhe mjekë me veshje anti-kontaminim (Foto)

Imazhe shokuese tregonin sot trupa pa jetë në rrugët Wuhan teksa autopritet përpiqen të përballen me pasojat e koronavirusit. Qyteti…

Kina ndërton një spital antivirus për 10… ditë!

Kina nisi sot ndërtimin e një spitali të destinuar të presë brenda 10 ditësh 1 000 pacientë, viktima të koronavirusit…