OBSH mban bisedime të reja mbi statusin e urgjencës së koronavirusit

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), do të thërrasë përsëri komitetin e saj të urgjencës, për të vendosur nëse do të…

Qeveria italiane dërgon avion në Wuhan për të tërhequr qytetarët e saj

Qeveria italiane do të dërgojë një avion në Wuhan, epiqendrën e shpërthimit të koronavirusit, për të tërhequr shtetasit italianë. “Avioni…

Studimi i koronavirusit në lakuriqët e natës hedh dritë në përhapjen e tij

Lakuriqët e natës janë identifikuar si burimi i mundshëm i koronavirusit në Wuhan dhe shkencëtarët thonë se monitorimi nga afër…

Austria pezullon fluturimet drejt Kinës

Linja ajrore kombëtare austriake AUA ka pezulluar të gjitha fluturimet drejt Kinës deri më 9 shkurt. Më parë, Lufthansa e…

Pesë teori të konspiracionit për koronavirusin kinez Koronavirusi deri më tani ka marrë jetën e mbi 100 personave, ndërsa rreth…

Koronavirusi në Kinë tejkalon numrin e të sëmurëve me SARS

Numri i rasteve të konfirmuara të infeksionit koronavirus tejkaloi numrin e personave që vuanin nga epidemia SARS që goditi Kinën…

Xin Jinping: Do ta mposhtim këtë epidemi patjetër

Kryetari i Kinës, Xin Jinping sot u takua me sekretarin e përgjithshëm të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSh), Tedros Adhanom…

Ekspertët: Koronavirusi arrin kulmin brenda një jave

Epidemia e pneumonisë virale që tashmë ka shkaktuar më shumë se 100 viktima në Kinë, mund të arrijë kulmin brenda…

106 viktima nga koronavirusi

Numri i viktimave në Kinë nga shpërthimi i koronavirusit arriti në 106, njoftuan autoritetet. ”Deri të hënën, në 30 rajone…

MEPJ: Shqiptarët që ndodhen në Kinë, të kontaktojnë Ambasadën

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Republikës së Shqipërisë, udhëzon shtetasit shqiptarë të shmangin udhëtimet në drejtim të…