Mbi 2,600 të vdekur nga koronavirusi në të gjithë botën

Koronavirusi po vazhdon të marrë jetë njerëzish në të gjithë botën. Shifrat flasin për 2,609 të vdekur dhe 79.356 të…

Wang: Ulje e ndjeshme e të prekurve nga koronavirusi

Përpjekjet e Kinës për të menaxhuar epideminë vrastare, e lidhur me koronavirusin e ri, funksionojnë, tha kryediplomati kinez, Wang Yi,…

​Shkon në 2005 numri i viktimave nga koronavirusi

Është rritur në 2005 numri i viktimave nga shpërthimi i koronavirusit në Kinë, tashmë zyrtarisht i njohur si Covid-19. Në…

Mbi 2 mijë të vdekur nga koronavirusi, viktima e dytë në Hong Kong

Dymijë e katër njerëz kanë gjetur vdekjen deri tani nga koronavirusi sidomos në Kinë. Megjithatë edhe Hong Kongu regjistroi së…

Mbi 1880 të vdekur nga koronavirusi

Koronavirusi po vazhdon të marrë jetë njerëzish në Kinë. Autoritetet njoftuan se numri i të vdekurve ka shkuar në 1886,…

OBSH: Po bie numri i të infektimeve nga koronavirusi

Numri i infektimeve nga koronavirusi i ri duket se po bie në Kinë, njoftoi OBSH, duke cituar një raport të…

Shkencëtarët kinezë tregojnë origjinën e koronavirusit

Një studim i disa shkencëtarëve të universitetit të Kinës Jugore, mbulon me më shumë hije dyshimi fazat e para të…

​Ministri i Jashtëm kinez: Virusi është i shërueshëm

Përqindja e vdekshmërisë në Kinë nga koronavirusi është 2,29%, ndërkohë që ajo jashtë Kinës është 0,55%, deklaroi ministri i Jashtëm…

Takim historik mes ministrave të Punëve të Jashtme të Kinës dhe Vatikanit

Ministrat e Punëve të Jashtme të Kinës dhe të Vatikanit, u takuan për herë të parë në shtatë dekada, duke…

​Koronavirusi, Pekini urdhëron karantinë 14-ditore për të kthyerit në qytet

Autoritetet e Pekinit kanë urdhëruar të gjithë qytetarët që kthehen në qytet, të hyjnë në karantinë për 14 ditë. Banorët…